  • LTH5MM12VFR4700
LTH5MM12VFR4700
advertisement
Manufacturer No:
LTH5MM12VFR4700
HK JDW NO:
894-LTH5MM12VFR4700
Datasheet:
LTH5MM12VFR4700
Description:
LED YELLOW CLEAR T-1 3/4 T/H
Step5Bar-code shipping tag
LTH5MM12VFR4700
  • Series
    LTH5MM12V
  • Color
    Yellow
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    12V
  • Viewing Angle
    16°
  • Forward Current
    12mA
  • Lens Size
    5mm T-1 3/4
  • Luminous Intensity
    4.5 cd
  • Millicandela Rating
    4500mcd
  • Lens Transparency
    Clear
  • Wavelength - Peak
    590nm
  • Lens Color
    Colorless
  • Wavelength - Dominant
    592nm
  • Height (Max)
    9.95mm