  • LTL-42M7NMHLP
LTL-42M7NMHLP
advertisement
Manufacturer No:
LTL-42M7NMHLP
HK JDW NO:
456-LTL-42M7NMHLP
Description:
LED CBI 3MM 4-LEVEL X 2
Step5Bar-code shipping tag
LTL-42M7NMHLP
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    RADIAL MOUNT
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Color
    Green (x 4), Blank (x 4)
  • Voltage - Rated
    2.1V
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Configuration
    4 High x 2 Wide
  • Current
    120mA
  • Viewing Angle
    60°
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED ARRAY
  • Lens Size
    4.20mm Dia
  • Luminous Intensity
    12.6 mcd
  • Lens Type
    Diffused, Tinted
  • Wavelength - Peak
    565nm
  • Overall Height
    21.2mm