  • LTW-3030BZL65
LTW-3030BZL65
advertisement
Manufacturer No:
LTW-3030BZL65
Manufacturer:
Lite-On Inc.
HK JDW NO:
456-LTW-3030BZL65
Package:
1212 (3030 Metric)
Datasheet:
LTW-3030BZL65
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LTW-3030BZL65
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1212 (3030 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Thermal Resistance of Package
    12°C/W
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    BZL
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    White, Cool
  • Depth
    3mm
  • Number of Elements
    1
  • Max Current Rating
    200mA
  • Power Dissipation
    1.4W
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    6.5V
  • Viewing Angle
    120°
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Forward Current
    200mA
  • Current - Test
    150mA
  • Lens Style
    Circular, Colored
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    119 lm/W
  • CCT (K)
    6500K
  • CRI (Color Rendering Index)
    80
  • Luminous Flux
    114 lm
  • Flux @ 25°C, Current - Test
    116lm 100lm~132lm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.63mm