  • LTW-5630SD530
LTW-5630SD530
advertisement
Manufacturer No:
LTW-5630SD530
Manufacturer:
Lite-On
HK JDW NO:
456-LTW-5630SD530
Package:
4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Datasheet:
Description:
LED 5630 GREEN 530NM 4SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LTW-5630SD530
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    4-SMD
  • Mfr
    Lite-On Inc.
  • Series
    5630
  • Size / Dimension
    0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm)
  • Color
    Green
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3.2V
  • Viewing Angle
    120°
  • Current - Test
    150mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    77 lm/W
  • Current - Max
    150mA