  • LV810RILF
LV810RILF
advertisement
Manufacturer No:
LV810RILF
HK JDW NO:
378-LV810RILF
Package:
QSOP
Datasheet:
LV810RILF
Description:
1 Circuit 133MHz 2.5V Clock Buffer DUAL 20 Pins QSOP
Purchasing and Inquiry
LV810RILF Overview
It's a electronic part of the QSOP package. The maximum value for normal operation is 133MHz. A total of 20 terminations are present. High efficiency is feasible with a supply voltage of 2.5V. It has been positioned in the way of Surface Mount. There is a pin count of 20 on timeing clock. Operation is performed with 20 pins. Temperatures below -40°C are required to keep it reliable. Temperatures below 85°C allow stable operation. There is an electronic gadget called 810 in this family. As a default, it is set to output 10 by default. It is capable of handling a maximum supply voltage of 2.625VV. A source voltage of 1.425V is as low as possible. It is recommended to keep the supply voltage at 2.5V to maximize efficiency. In addition, it consumes 15mA quiescent current and is unaffected by external factors.
LV810RILF Features
20 terminations
LV810RILF Applications
  • Data communication
  • Wired communication field
  • Mass storage system
  • Synchronous optical network (SONET)
  • DDR4 JEDEC standard LRDIMM design
  • 5G
  • Peak detection
  • Internet of Things
  • Radar
  • Mobile Internet Device (MID)
Step5Bar-code shipping tag
LV810RILF
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to LV810RILF.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    QSOP
  • Number of Pins
    20
  • Published
    2002
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1
  • Number of Terminations
    20
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.635mm
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    10
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of Circuits
  • Max Supply Voltage
    2.625V
  • Min Supply Voltage
    1.425V
  • Propagation Delay
    3.5 ns
  • Quiescent Current
    15mA
  • Frequency (Max)
    133MHz
  • Family
    810
  • Input
    Clock
  • Max Duty Cycle
    60 %
  • Duty Cycle (Max)
    60 %
  • Same Edge Skew-Max (tskwd)
    0.2 ns
  • Length
    8.7mm
  • Width
    3.8mm
  • Thickness
    1.47mm