  • LVC0402LF-R500F
LVC0402LF-R500F
advertisement
Manufacturer No:
LVC0402LF-R500F
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-LVC0402LF-R500F
Package:
0402
Datasheet:
Description:
Thin Film, 500mOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LVC0402LF-R500F
  • Package / Case
    0402
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    500mOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Power Rating
    62.5mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    320μm
  • Length
    1mm