  • LWB60-48S12
LWB60-48S12
advertisement
Manufacturer No:
LWB60-48S12
Manufacturer:
Daburn Electronics
HK JDW NO:
197-LWB60-48S12
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
LWB60-48S12
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LWB60-48S12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    LWB60 (60W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.40 H 50.8mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    60W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    5A