  • LXC150-3500SW
LXC150-3500SW
advertisement
Manufacturer No:
LXC150-3500SW
Manufacturer:
Excelsys Technologies
HK JDW NO:
3415-LXC150-3500SW
Step5Bar-code shipping tag
LXC150-3500SW
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Weight
    1.451496kg
  • Feature
    OVP, SCP
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -35°C
  • Approval Agency
    CE, EN, cULus
  • Efficiency
    91 %
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Max Output Current
    3.5A
  • Power Dissipation-Max
    150W
  • Voltage - Output
    42V
  • Height
    45.974mm
  • Length
    264.922mm
  • Width
    79.502mm