  • LXC25-0450SW
LXC25-0450SW
advertisement
Manufacturer No:
LXC25-0450SW
Manufacturer:
Advanced Energy
HK JDW NO:
283-LXC25-0450SW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LXC25-0450SW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.441lb 200.03g
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    LXC25 (25W)
  • Size / Dimension
    3.07Lx3.15W x 1.06 H 78.0mmx80.0mmx27.0mm
  • Feature
    OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    25W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus, EN
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    450mA
  • Voltage - Output
    19V~56V