  • LXD50-0450SW
LXD50-0450SW
advertisement
Manufacturer No:
LXD50-0450SW
HK JDW NO:
283-LXD50-0450SW
Step5Bar-code shipping tag
LXD50-0450SW
  • Weight
    1.1lbs 499g
  • Operating Temperature
    -35°C~55°C
  • Series
    LXD50 (50W)
  • Size / Dimension
    7.60Lx1.67W x 1.36 H 193.0mmx42.5mmx34.5mm
  • Feature
    OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Power (Watts)
    50W
  • Approval Agency
    CE, cULus, EN
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    450mA
  • Voltage - Output
    36V~110V