  • LXM1617-12-41
LXM1617-12-41
advertisement
Manufacturer No:
LXM1617-12-41
Manufacturer:
Microsemi
HK JDW NO:
523-LXM1617-12-41
Package:
Datasheet:
LXM1617-12-41
Description:
MOD INVERTER CCFL 4W 12V PROG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LXM1617-12-41
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    10
  • Published
    2005
  • Series
    LXM1617-12-4x
  • Size / Dimension
    3.39Lx0.63W x 0.24 H 86mmx16mmx6.2mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    CCFL and UV Lamps
  • HTS Code
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    12V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Output
    1600V
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-X
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    13.8V
  • Temperature Grade
    OTHER
  • Voltage - Input
    12V
  • Height
    6.096mm