  • LXMG1623-12-41
LXMG1623-12-41
advertisement
Manufacturer No:
LXMG1623-12-41
Manufacturer:
Microsemi
HK JDW NO:
523-LXMG1623-12-41
Package:
Datasheet:
Description:
CCFL Inverter Dual Lamp 3.5W 80KHz 12-Pin
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LXMG1623-12-41
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    12
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LXMG1623-12-4x
  • Size / Dimension
    4.53Lx1.18W x 0.26 H 115mmx30mmx6.5mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    CCFL and UV Lamps
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • HTS Code
  • Output
    1500V
  • Nominal Supply Current
    -300μA
  • Nominal Input Voltage
    12V
  • Dimming
    Yes
  • Height
    6.604mm