  • LXV200-052S
LXV200-052S
advertisement
Manufacturer No:
LXV200-052S
Manufacturer:
Advanced Energy
HK JDW NO:
283-LXV200-052S
Package:
Datasheet:
LXV200-052S
Step5Bar-code shipping tag
LXV200-052S
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    2.2lbs 997.9g
  • Operating Temperature
    -35°C~70°C
  • Series
    LXV200 (200W)
  • Size / Dimension
    8.90Lx2.66W x 1.57 H 226.0mmx67.5mmx40.0mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Voltage
  • Power (Watts)
    200W
  • Termination Style
  • Approval Agency
    CE, cULus, EN
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    264VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    3.84A
  • Voltage - Output
    52V