  • LXV76-036SW
LXV76-036SW
advertisement
Manufacturer No:
LXV76-036SW
Manufacturer:
Excelsys Technologies
HK JDW NO:
3415-LXV76-036SW
Step5Bar-code shipping tag
LXV76-036SW
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Weight
    771.107029g
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -35°C
  • Approval Agency
    CE, EN, cULus
  • Efficiency
    89 %
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    2.11A
  • Power Dissipation-Max
    76W
  • Voltage - Output
    36V
  • Height
    37.084mm
  • Length
    177.038mm
  • Width
    67.564mm