  • LY1I4 AC110/120
LY1I4 AC110/120
advertisement
Manufacturer No:
LY1I4 AC110/120
HK JDW NO:
607-LY1I4 AC110/120
Package:
Datasheet:
LY1I4 AC110/120
Description:
Quantity:
In Stock : 2475
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LY1I4 AC110/120
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Silver Alloy
  • Mounting Type
    Socketable
  • Operating Temperature
    -25°C~55°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LY
  • Feature
    Test Button
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    Plug In
  • Contact Form
    SPDT (1 Form C)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    4.43kOhm
  • Operate Time
    25ms
  • Coil Voltage
    120VAC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    250VAC 125VDC -Max
  • Coil Current
    9.2mA
  • Must Operate Voltage
    96VAC
  • Contact Rating (Current)
    15A
  • Must Release Voltage
    36VAC