  • LY4I4-AC110/120
LY4I4-AC110/120
advertisement
Manufacturer No:
LY4I4-AC110/120
HK JDW NO:
607-LY4I4-AC110/120
Package:
Datasheet:
LY4I4-AC110/120
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LY4I4-AC110/120
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Silver Alloy
  • Mounting Type
    Socketable
  • Operating Temperature
    -25°C~40°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LY
  • Published
    2003
  • Feature
    Test Button
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    Plug In
  • Contact Form
    4PDT (4 Form C)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    2.2kOhms
  • Operate Time
    25ms
  • Coil Voltage
    120VAC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    250VAC 125VDC -Max
  • Coil Current
    16.4mA
  • Release Time
    25ms
  • Must Operate Voltage
    96VAC
  • Contact Rating (Current)
    10A
  • Must Release Voltage
    36VAC