  • M0820-94K
M0820-94K
advertisement
Manufacturer No:
M0820-94K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-M0820-94K
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M0820-94K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    46 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    M0820
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.255Lx0.095W 6.48mmx2.41mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.41mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    22mA
  • Inductance
    820μH
  • Test Frequency
    790kHz
  • DC Resistance (DCR)
    95Ohm Max
  • Max DC Current
    22mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.2MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    15 @ 790kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2510
  • Height
    2.92mm
  • Height Seated (Max)
    0.115 2.92mm