  • M1.5KE30AE3
M1.5KE30AE3
advertisement
Manufacturer No:
M1.5KE30AE3
HK JDW NO:
523-M1.5KE30AE3
Datasheet:
M1.5KE30AE3
Step5Bar-code shipping tag
M1.5KE30AE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    PURE MATTE TIN
  • Voltage - Breakdown (Min)
    28.5V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Clamping Voltage
    41.4V
  • Peak Pulse Current
    36A
  • Reverse Standoff Voltage
    25.6V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA