  • M1.5KE47A
M1.5KE47A
advertisement
Manufacturer No:
M1.5KE47A
HK JDW NO:
523-M1.5KE47A
Datasheet:
M1.5KE47A
Step5Bar-code shipping tag
M1.5KE47A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    44.7V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Clamping Voltage
    64.8V
  • Peak Pulse Current
    23.2A
  • Reverse Standoff Voltage
    40.2V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA