  • M1.5KE75AE3
M1.5KE75AE3
advertisement
Manufacturer No:
M1.5KE75AE3
HK JDW NO:
523-M1.5KE75AE3
Datasheet:
M1.5KE75AE3
Step5Bar-code shipping tag
M1.5KE75AE3
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    DO-201AA, DO-27, Axial
  • Supplier Device Package
    CASE-1
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Voltage - Breakdown (Min)
    71.3V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    14.6A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    103V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    64.1V