  • M123A13BXB184KS
M123A13BXB184KS
advertisement
Manufacturer No:
M123A13BXB184KS
HK JDW NO:
66-M123A13BXB184KS
Package:
2225
Datasheet:
Description:
180nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 2225
Step5Bar-code shipping tag
M123A13BXB184KS
  • Package / Case
    2225
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    180nF
  • Depth
    6.35mm
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    0.508mm
  • Length
    5.59mm