  • M123A23BPB223FS
M123A23BPB223FS
advertisement
Manufacturer No:
M123A23BPB223FS
HK JDW NO:
66-M123A23BPB223FS
Description:
0.022μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
M123A23BPB223FS
  • Type
    Parameter
    Select All
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-123
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    1825
  • Positive Tolerance
    1%
  • Negative Tolerance
    1%
  • Height
    0.508mm
  • Length
    4.57mm
  • Width
    6.35mm