  • M15KP36AE3
M15KP36AE3
advertisement
Manufacturer No:
M15KP36AE3
HK JDW NO:
523-M15KP36AE3
Datasheet:
M15KP36AE3
Step5Bar-code shipping tag
M15KP36AE3
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    PURE MATTE TIN
    1
  • Polarity
    Unidirectional
  • Leakage Current
  • Voltage - Breakdown (Min)
    40V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    251A
  • Clamping Voltage
    59.7V
  • Peak Pulse Current
    251A
  • Reverse Standoff Voltage
    36V
  • Peak Pulse Power
    15kW
  • Test Current
    5mA
  • Reverse Breakdown Voltage
    40V