  • M15KP64CA
M15KP64CA
advertisement
Manufacturer No:
M15KP64CA
HK JDW NO:
523-M15KP64CA
Datasheet:
M15KP64CA
Step5Bar-code shipping tag
M15KP64CA
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
    1
  • Polarity
    Bidirectional
  • Leakage Current
  • Voltage - Breakdown (Min)
    71.1V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    144A
  • Clamping Voltage
    104V
  • Peak Pulse Current
    144A
  • Reverse Standoff Voltage
    64V
  • Peak Pulse Power
    15kW
  • Test Current
    5mA
  • Reverse Breakdown Voltage
    71.1V