  • M20R104K1
M20R104K1
advertisement
Manufacturer No:
M20R104K1
HK JDW NO:
192-M20R104K1
Package:
Radial
Datasheet:
M20R104K1
Description:
M20 0.1μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.200Lx0.150W 5.08mmx3.81mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
M20R104K1
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    M20
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.150W 5.08mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.320 8.12mm