  • M2107-3005-S-12
M2107-3005-S-12
advertisement
Manufacturer No:
M2107-3005-S-12
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
HK JDW NO:
641-M2107-3005-S-12
Package:
Datasheet:
M2107-3005-S-12
Description:
4.5MM HEX X 12MM X M3 THD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M2107-3005-S-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Material
    Steel
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Hex Standoff
  • Color
    Clear
  • Gender
    Male, Female
  • Plating
    Chromate, Zinc
  • Screw Thread
    M3x0.5
  • Threaded/Unthreaded
    Threaded
  • Length - Overall
    0.660 16.76mm
  • Diameter - Outside
    0.177 (4.50mm) Hex
  • Between Board Height
    0.472 12.00mm