  • M2147-4007-S-12
M2147-4007-S-12
advertisement
Manufacturer No:
M2147-4007-S-12
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
HK JDW NO:
641-M2147-4007-S-12
Package:
Datasheet:
M2147-4007-S-12
Description:
Standoffs Hex Male-Female M/F 6mm M4 X 0.7 12mm Steel Zinc Clear Chromate ASTM -B-633
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M2147-4007-S-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Material
    Steel
  • Published
    2001
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Hex Standoff
  • Gender
    Male, Female
  • Plating
    Zinc
  • Screw Thread
    M4x0.7
  • Threaded/Unthreaded
    Threaded
  • Length - Overall
    0.848 21.53mm
  • Diameter - Outside
    0.236 (5.99mm) Hex
  • Between Board Height
    0.472 12.00mm