  • M22-CW-24A
M22-CW-24A
advertisement
Manufacturer No:
M22-CW-24A
HK JDW NO:
607-M22-CW-24A
Package:
Datasheet:
Description:
PILOT LIGHT SQUARE WHT 24VAC/DC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M22-CW-24A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2008
  • Series
    M22
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED
  • HTS Code
  • Ingress Protection
    IP65
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Panel Cutout Dimensions
    0.88 (22.35mm)
  • Voltage
    24V
  • Current
    8mA
  • Contact Current Rating
    10mA
  • Lens Style
    Square with Flat Top
  • Lens Size
    25.60mm
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Lamp Color
    White
  • Height
    72.7mm
  • Length
    29.8mm
  • Width
    29.8mm