  • M22U224M5
M22U224M5
advertisement
Manufacturer No:
M22U224M5
HK JDW NO:
192-M22U224M5
Package:
Radial
Datasheet:
M22U224M5
Description:
M22 0.22μF 50V Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.200Lx0.150W 5.08mmx3.81mm 10°C~85°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
M22U224M5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    M22
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.150W 5.08mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.320 8.12mm