  • M24SR04-GMC5T/2
M24SR04-GMC5T/2
advertisement
Manufacturer No:
M24SR04-GMC5T/2
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-M24SR04-GMC5T/2
Package:
Datasheet:
M24SR04-GMC5T/2
Description:
IC NFC/RFID TAG 4KB 8UFDFPN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M24SR04-GMC5T/2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 months ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    RFID Transponder
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    2.4V~5.5V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    13.56MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    M24SR04
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N8
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.4V
  • Interface
    I2C
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Organization
    512KX8
  • Memory Width
    8
  • Memory Density
    4194304 bit
  • Standards
    ISO 14443, NFC
  • Height Seated (Max)
    0.6mm
  • Length
    3mm
  • Width
    2mm