  • M2CT-90A1-24EW
M2CT-90A1-24EW
advertisement
Manufacturer No:
M2CT-90A1-24EW
HK JDW NO:
607-M2CT-90A1-24EW
Package:
Datasheet:
M2CT-90A1-24EW
Description:
INDICATOR ROUND WHITE PNL MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M2CT-90A1-24EW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2006
  • Series
    M2C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    LED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Panel Cutout Dimensions
    0.47 (11.94mm)
  • Voltage
    24V
  • Current
    10mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    11.80mm Dia