  • M30LW128D110ZA6
M30LW128D110ZA6
advertisement
Manufacturer No:
M30LW128D110ZA6
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-M30LW128D110ZA6
Package:
64-TBGA
Datasheet:
M30LW128D110ZA6
Description:
3/3.3V V 64 Pin Memory IC M30LW128 13mm mm
Quantity:
In Stock : 14687
Step5Bar-code shipping tag
M30LW128D110ZA6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    64-TBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    64
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    64
  • ECCN Code
    3A991.B.1.A
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.6V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    110GHz
  • Base Part Number
    M30LW128
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Power Supplies
    3/3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Memory Size
    128Mb 8M x 8 x 2 4M x 16
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Operating Mode
    ASYNCHRONOUS
  • Supply Current-Max
    0.03mA
  • Memory Format
    FLASH
  • Memory Interface
    Parallel
  • Data Bus Width
    16b
  • Organization
    8MX16
  • Memory Width
    16
  • Write Cycle Time - Word, Page
    110ns
  • Standby Current-Max
    0.00008A
  • Memory Density
    134217728 bit
  • Access Time (Max)
    110 ns
  • Programming Voltage
    3.3V
  • Alternate Memory Width
    8
  • Data Polling
    NO
  • Toggle Bit
    NO
  • Command User Interface
    YES
  • Number of Sectors/Size
    128
  • Sector Size
    128K
  • Page Size
    4/8words
  • Ready/Busy
  • Common Flash Interface
  • Length
    13mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm