  • M39003/09-2039H
M39003/09-2039H
advertisement
Manufacturer No:
M39003/09-2039H
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-M39003/09-2039H
Package:
Axial
Datasheet:
M39003/09-2039H
Description:
39μF ±10% 120mOhm Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
M39003/09-2039H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    Military, MIL-PRF-39003/9, CSR21
  • Size / Dimension
    0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Reliability
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    39μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    120mOhm
  • Failure Rate
    B (0.1%)