  • M39010/03-A221KS
M39010/03-A221KS
advertisement
Manufacturer No:
M39010/03-A221KS
HK JDW NO:
79-M39010/03-A221KS
Step5Bar-code shipping tag
M39010/03-A221KS
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39010/03
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Test Frequency
    0.79MHz
  • DC Resistance (DCR)
    5Ohm
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    55
  • Rated Current-Max
    0.125A
  • Inductance-Nom (L)
    220 µH
  • Self Resonant Frequency
    7.5MHz