  • M39010/03-A560KS
M39010/03-A560KS
advertisement
Manufacturer No:
M39010/03-A560KS
HK JDW NO:
79-M39010/03-A560KS
Step5Bar-code shipping tag
M39010/03-A560KS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.23Ohm
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Rated Current-Max
    0.19A
  • Inductance-Nom (L)
    56 µH
  • Self Resonant Frequency
    25MHz
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39010/03
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C