  • M39010/06B-1R5KR
M39010/06B-1R5KR
advertisement
Manufacturer No:
M39010/06B-1R5KR
HK JDW NO:
79-M39010/06B-1R5KR
Step5Bar-code shipping tag
M39010/06B-1R5KR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    500mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    1.5 µH
  • Self Resonant Frequency
    160MHz
  • Length
    9.78mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    WIRE
  • Material - Core
    Phenolic
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ER
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39010/06
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    1.5 μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • Max DC Current
    600mA