  • M39010/08-BR15KS
M39010/08-BR15KS
advertisement
Manufacturer No:
M39010/08-BR15KS
HK JDW NO:
79-M39010/08-BR15KS
Step5Bar-code shipping tag
M39010/08-BR15KS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39010/08
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.1Ohm
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    38
  • Rated Current-Max
    1.2A
  • Inductance-Nom (L)
    0.15 µH
  • Self Resonant Frequency
    600MHz