  • M39014/02-1251TR1
M39014/02-1251TR1
advertisement
Manufacturer No:
M39014/02-1251TR1
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-M39014/02-1251TR1
Description:
0.0039μF Ceramic Capacitor 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
M39014/02-1251TR1
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.0039μF
  • Terminal Pitch
    5.08mm
  • Reference Standard
    MIL-C-39014/01
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Size Code
    2909
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Custom Capabilities
    Tape and Reel
  • Height
    7.37mm
  • Length
    7.37mm
  • Width
    2.29mm