  • M39014/22-0820
M39014/22-0820
advertisement
Manufacturer No:
M39014/22-0820
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-M39014/22-0820
Package:
Molded
Datasheet:
M39014/22-0820
Description:
22nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Molded
Quantity:
In Stock : 12051
Step5Bar-code shipping tag
M39014/22-0820
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22nF
  • Depth
    2.34mm
  • Lead Pitch
    8.255mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    3.94mm
  • Length
    6.6mm