  • M39014/22-1008
M39014/22-1008
advertisement
Manufacturer No:
M39014/22-1008
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-M39014/22-1008
Package:
Molded
Datasheet:
M39014/22-1008
Description:
820pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Molded
Quantity:
In Stock : 154
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
M39014/22-1008
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    820pF
  • Depth
    2.34mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    4.45mm
  • Length
    6.6mm