  • M39014/22-1030
M39014/22-1030
advertisement
Manufacturer No:
M39014/22-1030
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-M39014/22-1030
Package:
Molded
Datasheet:
M39014/22-1030
Description:
3.9nF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
M39014/22-1030
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    1%
  • Pbfree Code
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.9nF
  • Depth
    2.34mm
  • Lead Pitch
    8.255mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    3.25mm
  • Length
    6.6mm