  • M4946506TR0562FB12
M4946506TR0562FB12
advertisement
Manufacturer No:
M4946506TR0562FB12
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-M4946506TR0562FB12
Package:
Molded
Description:
Through Hole 56.2mOhm, Metal Strip,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M4946506TR0562FB12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    1%
  • Resistance
    56.2mOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Strip
  • Power Rating
    3W
  • Military Standard
    MIL-PRF-49465
  • Diameter
    5.21mm
  • Length
    14.22mm