  • M55342K03B107BRWS
M55342K03B107BRWS
advertisement
Manufacturer No:
M55342K03B107BRWS
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-M55342K03B107BRWS
Package:
Nonstandard
Datasheet:
M55342K03B107BRWS
Description:
Military, MIL-PRF-55342, RM1005 Series, Thin Film, 107kOhms, 0.2W 1/5W, ±0.1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
M55342K03B107BRWS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Supplier Device Package
    1005
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Military, MIL-PRF-55342, RM1005
  • Size / Dimension
    0.105Lx0.050W 2.67mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    107kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height
    838.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm
  • Length
    2.667mm
  • Width
    1.27mm