  • M55342K06B100DSS3
M55342K06B100DSS3
advertisement
Manufacturer No:
M55342K06B100DSS3
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-M55342K06B100DSS3
Package:
0705
Datasheet:
Description:
Thick Film, 100Ohm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M55342K06B100DSS3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0705
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Depth
    1.27mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Length
    2.03mm