  • M55342K09B200ERTP
M55342K09B200ERTP
advertisement
Manufacturer No:
M55342K09B200ERTP
HK JDW NO:
866-M55342K09B200ERTP
Description:
Thin Film, 200kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
M55342K09B200ERTP
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    200kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power Rating
    1W
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Length
    6.58mm
  • Width
    3.15mm