  • M5KP78AE3/TR
M5KP78AE3/TR
advertisement
Manufacturer No:
M5KP78AE3/TR
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-M5KP78AE3/TR
Package:
P600, Axial
Datasheet:
Description:
TVS 78V 10% 5000W UNI
Step5Bar-code shipping tag
M5KP78AE3/TR
  • Package / Case
    P600, Axial
  • Supplier Device Package
    P600
  • Mfr
    Microchip Technology
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C (TJ)
  • Series
    5KP
  • Voltage - Breakdown (Min)
    86.7V
  • Power - Peak Pulse
    5000W (5kW)
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    39.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    126V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    78V