  • M6181-C00005-300PG
M6181-C00005-300PG
advertisement
Manufacturer No:
M6181-C00005-300PG
HK JDW NO:
796-M6181-C00005-300PG
Package:
Cylinder
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M6181-C00005-300PG
  • Package / Case
    Cylinder
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2004
  • Series
    MSP610
  • Feature
    Amplified Output, Temperature Compensated
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Cable
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    Industrial Automation
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Output
    4 mA ~ 20 mA
  • Termination Style
    Cable 2'
  • Output Type
    Analog Current
  • Cable Length
    610mm
  • Output Current
    20mA
  • Accuracy
    ±1%
  • Operating Pressure
    300PSI (2068.43kPa)
  • Pressure Type
    Vented Gauge
  • Port Style
    Threaded
  • Port Size
    Male - 1/4 6.35mm NPT