  • M68AW256ML70ND6T
M68AW256ML70ND6T
advertisement
Manufacturer No:
M68AW256ML70ND6T
HK JDW NO:
761-M68AW256ML70ND6T
Package:
44-TSOP (0.400, 10.16mm Width)
Datasheet:
M68AW256ML70ND6T
Description:
Surface Mount 44 Pin Memory IC M68AW 4 Mb kb 20mA mA 16b b
Quantity:
In Stock : 1873
Step5Bar-code shipping tag
M68AW256ML70ND6T
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    44-TSOP (0.400, 10.16mm Width)
  • Number of Pins
    44
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    44
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Frequency
    70GHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Memory Size
    4Mb 256K x 16
  • Number of Ports
    1
  • Nominal Supply Current
    20mA