  • M68AW256ML70ZB6
M68AW256ML70ZB6
advertisement
Manufacturer No:
M68AW256ML70ZB6
HK JDW NO:
761-M68AW256ML70ZB6
Package:
48-TFBGA
Datasheet:
M68AW256ML70ZB6
Description:
Surface Mount 48 Pin Memory IC M68AW 4 Mb kb 8mm mm 20mA mA 16b b
Quantity:
In Stock : 11973
Step5Bar-code shipping tag
M68AW256ML70ZB6
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    48-TFBGA
  • Number of Pins
    48
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    48
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.6V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.75mm
  • Frequency
    70GHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Memory Size
    4Mb 256K x 16
  • Number of Ports
    1
  • Nominal Supply Current
    20mA
  • Memory Type
    Volatile
  • Memory Format
    SRAM
  • Memory Interface
    Parallel
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Memory Width
    16
  • Write Cycle Time - Word, Page
    70ns
  • Address Bus Width
    18b
  • Density
    4 Mb
  • Standby Current-Max
    0.000009A
  • Access Time (Max)
    70 ns
  • I/O Type
    COMMON
  • Sync/Async
    Asynchronous
  • Word Size
    16b
  • Length
    8mm