  • M8340102K4701GAD04
M8340102K4701GAD04
advertisement
Manufacturer No:
M8340102K4701GAD04
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-M8340102K4701GAD04
Package:
16-DIP (0.300, 7.62mm)
Step5Bar-code shipping tag
M8340102K4701GAD04
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    16-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    Military, MIL-PRF-83401/02, RZ020
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.850Lx0.250W 21.59mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Applications
    Military
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    1.6W
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    8
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    7.87mm
  • Construction
    Epoxy Molded
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    MIL-PRF-83401
  • Lead Length
    3.3mm
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    100V
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Height
    3.937mm
  • Height Seated (Max)
    0.155 3.94mm